Hakkımızda

Can Bahçe’nin Ortaya Çıkışı

Sadece süs bitkilerinden oluşan bahçelerin iyi görünmeleri için, yabani dediğimiz ve doğal olarak yetişen bitkileri öldürdük, toprakları ilaçladık, yaşam alanları dışına getirip diktiğimiz bitkileri yaşatmak için fazladan besinler ve bol bol tatlı su kullandık. Ancak bunlar tam da şikayet ettiğimiz sonuçlara yol açan yöntemlerdi. Bahçeler sadece izlemek için değil, bizleri besleyecek, tedavi edecek, doğayı iyileştirecek, diğer canlıları da yaşatacak şekilde kurgulanmalıydı. Permakültür çalışmalarıyla birlikte kurumsal meslek hayatını bırakarak yenilebilir yeşilliklere, tıbbi bitkilere ve ekolojik çalışmalara yoğunlaştık. Edindiğimiz bilgilerin ve bu çalışmaların sonuçlarının ancak diğer insanlarla ve özellikle çocuklarla paylaşılırsa anlamlı olacağına ve bir değişimin başlayabileceğine inanarak Can Bahçe projesini hayata geçirmeye karar verdik.
 
Bir sosyal girişim olarak Can Bahçe;
  •  Beslenme alışkanlıklarının iyi yönde değişmesi ve sağlıklı bireyler yetişmesi
  •  Özellikle çocukların ve şehirli insanların, tohumla, tarımla ve gerçek gıdayla yeniden tanışması
  •  Üretim ve tüketim tercihlerinde sosyal faydanın gözetilmesi konularında çalışmalar yürütür, iş birlikleri yapar ve eğitimler verir.
Bir ekolojik girişim olarak Can Bahçe:
  •  Yerli ürünlerle, sürdürülebilir üretim yapmak
  •  Plastiksiz, doğal ve tamamen kompostlanabilir malzemelerle çevre dostu üretim yapmak
  •  Atıkları ileri dönüştürerek döngüsel ekonomiye katkı sunmak
  •  Su kullanımını azaltan, zehirsiz, sağlıklı tarım sistemleri tasarlamak, geliştirmek ve üretmek için çalışır, iş birlikleri kurar ve eğitimler verir.
Ürün satışlarından ve sponsorluklardan elde edilecek gelirler, bu girişimin ayakta kalması ve yaşamsal faaliyetlerinin devam ettirilmesinin yanında, bu alanlardaki sosyal sorumluluk projelerinin hayata geçirilmesi için kullanılacaktır.
Welcome

Organic products

Advertising is the way great brands get to be great brands prospectum sociis natoque.
Follow and socialize with us